Blog

Kategórie
 
 
 
 
 
Domintex
 
 
 

Čerpadlá a domáce vodárne Aquacup za akciové ceny !

Svojim zákazníkom ponúkame časť sortimentu výrobcu čerpadiel a domácích vodární Aquacup za zvýhodnené ceny. V akcii sa nachádzajú samonasávacie a odstredivé povrchové čerpadlá,  ponorné čerpadlá na čerpanie vody zo studní, a vrtov. Široký výber klasických povrchových domácích vodární s tlakovou nádobou a taktiež domáce vodárne s frekvenčným meničom. V ponuke sú tiež domáce vodárne s ponorným čerpadlom, kalové a drenážne čerpadlá, kanalizačné šachty s kalovým čerpadlom a ďalšie produkty. Všetky ponúkané produkty sú skladom u nás alebo u dodávateĺa, takže ich vieme expedovať v priebehu 24- 48 hodín. Na výrobky poskytujeme záručný a pozáručný servis v servisnom stredisku u dodávateľa, prípadne u zmluvných servisných partenov dodávateĺa na Slovensku a v Českej republike. Verím že si z akciovej ponuky vyberiete produkt, ktorý vám bude dlho a spoľahlivo slúžiť.

Čítať viac

Obehové čerpadlá za akciové ceny

Pre našich zákazníkov sme pripravili akciu na obehové čerpadlá za znížené ceny. Zlavy sa pohybujú až na úrovni 50% oproti ceníkovým cenám. V akcii sa nachádza výber najpoužívanejších obehových čerpadiel na kúrenie a klimatizáciu, cirkulačné čerpadlá na teplú úžitkovú vodu a na pitnú vodu.Všetky produkty v akcii sú skladom a vieme ich expedovať do 24 hodín. Výrobcovia obehových čerpadiel Grundfos, Wilo a Calpeda, ktorých výrobky ponúkame v akcii , patrie medzi svetových lídrov v tomto segmente čerpadiel, takže vyrobky v akcii sa vyznačujú vysokou kvalitou

Čítať viac

Ponorné alebo povrchové čerpadlo ?

Čerpadlá sa z hladiská spôsobu inštalácie a umiestnenia delia na dva základné typy. Ponorné čerpadlá a povrchové čerpadlá.
 

Ponorné čerpadlá na vodu, kaly , chemikálie.

Ponorné čerpadlo je umiestnené priamo v zdroji kvaplainy, čím môže byť studňa, vrt, nádrž septik, prírodný zdroj vody a pod. Kedže je čerpadlo zatopené, nemusíme ho zavodnovať. 

Ponorné čerpadlá na čistú vodu : 

Ponorné čerpadlá na čistú vodu sa umiestňujú 60 - 100 cm nad dno studne alebo vrtu, záleží od vodného stlpca v studni. Každopádne nie je dobré ponoriť čerpadlo na dno studne, aby nevírilo kal a piesok. Nadmerné množstvo piesku a pevných častíc znižuje životnosť čerpadla. Maximálne množstvo pevných častic v kvapaline je 150 g/m3, Pevné častice spôsobujú rýchlejšie opotrebenie obežných kôl. Ponorné čerpadlá majú často zabudovanú spätnú klapku, ktorá zabraňuje spätnému toku kvapaliny do studne. Spätnú klapku doporučujem použiť, hlavne v prípade ak nie je súčasťou čerpadla. Pre maximálnu tesnosť sa používa aj spätná klapka na vstupe do systému rozvodu vody za studňou.Čerpadlo tým pádom netlačí vzduch do systému, a ak máme zabudovanú k čerpadlu riadiacu jednotku alebo frekvenční menič, mohol by nám vypínať čerpadlo z dôvodu chodu nasucho.
Čerpadlo zavesíme na ocelové alebo syntetické lanko, ktoré upevníme na vrchu studne alebo vrtu. Nikdy neťaháme ani nespúšťame čerpadlo na elektrickom kábli alebo hadici, ak to nie je nutné. Čerpadlo musí byť celé ponorené do kvapaliny, pretože kvapalina chladí motor čerpadla. Výnimkou sú čerapdlá s chladiacim plášťom, ktoré môžu byť aj čiastočne vynorené. Tie sú vhodné na čerpanie s plytkých nádrží, vodných tokov a pod. Štadnardne sa ponorné čerpadlá inštalujú vo vertikálnej polohe, ale máme v ponuke aj čerpadlá , ktoré sa môžu inštalovať aj v horizontálnej polohe, v popise čerpadiel je poloha inštalácie uvedená.
Aby sme minimalizovali tlakové straty, ideálne je ak je pripojovací rozmer čerpadla a hadice rovnaký, prípadne má hadica o jednu dimenziu menší rozmer. Pri väčšom zredukovaní príchádza k tlakovým a prietokovým stratám. Nad studňou už môžme potrubie zredukovať alebo rozetviť. Čím dlhšie je potrubie s rovnakou dimenziou ako dimenzia pripojenia čerpadla, tým menšie sú straty.
K ponorným čerpadlám do studne doporučujeme inštalovať ochranu suchobehu, hlavne ak máte málo výdatnú studňu. Ochrana vypne čerpadlo pri nedostatku vody, a zabrání tým poškodeniu čerpadla. Ak potrebujete regulovať tlak čerpadla, je vhodné inštalovať k čerpadlu tlakový spínač, riadiacu jednotku alebo frekvenční menič. Pri regulovanej prevádzke doporučujeme tiež použiť aspoň malú tlakovú nádobu, ktorá pohlcuje poklesy tlaku spôsobené netesnosťou a pod. Zabrání sa tým častému spínaniu čerpadla, hlavne pri použití frekvenčného meniča, ktorý je velmi citlivý na pokles tlaku. Pri použití tlakového spínača je tlakovú nádobu nutné použiť. Taktiež si môžte vybrať zo širokého výberu vodární s ponorným čerpadlom v našom obchode. Zostavy obsahujú všetky potrebné komponenty  a sú nakonfigurované podľa želaných parametrov.


Ponorné čerpadlá na kaly, oleje , chemikálie : 

Pri kalových ponorných čerpadlách treba pri výbere zobrať do úvahy hlavne aké medium budeme s čerpadlom čerpať Pri čerpaní hustých kalov a splaškov berieme do úvahy priechodnosť pevných častíc , tento parameter je pri každom kalovom čerpadle uvedený. Pri čerpadlách do žumpy s vírivím kolom sa priechodnosť pohybuje od 10mm až do 80mm. Špeciálnou skupinou sú čerpadlá s rezacím zariadením, ktoré majú menšiu priechodnosť , ale majú inštalované rezacie zariadenie alebo drvič častíc, ktorý pevné častice rozrežú a do čerpadla vchádza už emulzia. Čerpadlá s vírivím obežným kolom nasajú kvapalinu aj s pevnými látkami, ktoré prejdú celým čerpadlom. Čerpadlá do žumpy sa spravidla vyrábajú z liatiny, odolných plastov alebo nerezovej ocele.
Pri čerpadlách na oleje a chemikálie treba zobrať do úvahy charakter a agresivitu media. V popisoch čerpadiel sú priložené aj technické listy, v ktorých sú uvedené konkrétne kvapaliny, ktoré je možné s čerpadlom čerpať.  Pritom treba brať do úvahy nielen materiál z ktorého je čerpadlo vyrobené, ale aj materiál upchávok, tesnení a pod. Na agresívnejšie kvapaliny je vhodné použiť čerpadá z nerezovej ocele alebo odolného plastu.
V e-shope sú kalové čerpadlá radené do kategórií podľa čerpaného media pre ulahčenie výberu vhodného čerpadla.
Kalové čerpadlá a čerpadlá na chemikálie sa môžu umiestniť na dno žumpy, nádrže a pod. V niektorých prípadoch je to dokonca vhodnejšie, aby sa rozvírili usadeniny na dne. Čerpadlá môžu byť vybavené plavákom, ktorý nám reguluje hladinu kvapaliny, a chráni čerpadlo proti chodu nasucho. Pre reguláciu hladiny kalových čerpadiel nie je vhodné použiť hladinové snímače, pretože sa zanesú kalom a nereagujú na pokles hladiny. Najlepším riešením je plavák alebo sústava plavákových spínačov v kombinácii s vhodnou riadiacou jednotkou. Pri náročných aplikáciách sa umiestňujú aj dve kalové čerpadlá , aby sa mohli striedať. Ponorné kalové čerpadlá nie sú vhodné na použitie do nepretržitej prevádzky, preto je dobré regulovať prevádzku, alebo vypínať čerpadlo po určitom čase, aby nezhorel motor. Spravidla je interval vypnutia po 1 až 2 hodinách prevádzky. 

Povrchové čerpadlá na vodu, kaly, chemikále a potraviny.

 

Čítať viac
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia